Aktív fájdalomcsillapítással az ülőidegzsába ellen
Szerző: Dr. Arnold Dénes Arnold MSc
Dr. Arnold Dénes Arnold MSc

Aktív fájdalomcsillapítással az ülőidegzsába ellen

2023.12.13 08:53

Az ülőmunka számtalan egészségügyi panasszal jár, ami igencsak meg tudja keseríteni az ember hétköznapjait. Azoknál, akik szinte egész napra a székhez vannak kötve, gyakran alakul ki ülőideg zsába –vagy más néven isiász-, ami könnyen rányomhatja a bélyegét a dolgos napokra. dr. Arnold Dénes MsC, a FájdalomKözpont fájdalomspecialistája  elárulja, mit lehet ilyenkor tenni.

Online Bejelentkezés

Dr. Arnold Dénes Arnold MSc

Széll Kálmán téri rendelő - 1015 Budapest, Ostrom 16.

Amikor az ülés is szenvedés

Deréktáji fájdalom, lábzsibbadás, érzékkiesés- csak pár tünet, ami isiászra utal, viszont ennél lényegesen több panaszt is okozhat. A tünetek főleg ülés közben jelentkeznek – előrehaladottabb esetben már akár nyugalmi helyzetben is-, hiszen ekkor nagyobb nyomás nehezedik a gerincre és az ülőidegre. Ekkor az illetőnél gyakran figyelhető meg aszimmetrikus testtartás, ami nem meglepő, ugyanis a beteg próbálja minél jobban kímélni az érintett oldalát.

Az isiász háttérében több ok is húzódhat, mint például gerincferdülés, porckorong sérv, kopásos megbetegedések, rossz szék, stb. Az esetek egy részében több hét elteltével előfordulhat spontán gyógyulás, azonban a tünetek megjelenésekor mindenképp érdemes szakemberhez fordulni, egyrészt azért, hogy az esetleges mögöttes okokra fény derüljön, másrészt mert kezeletlen esetben kellemetlen és fájdalmas szövődményeket is okozhat.

Véget vethet a fájdalomnakakupunktúra hatékony kezelés lehet a fájdalom ellen

Az isiász kezelésében kulcsfontosságú az aktív fájdalomcsillapítás, mely segítségével célzottan és hatékonyan tudja megszűntetni a fájdalmat.

„Az isiász kezelésének alapja a helyi és általános fájdalom-és gyulladáscsökkentés, mely kezdődik a megfelelő testhelyzetben történő pihenéssel, majd külsődleges, úgynevezett isiász borogatás felhelyezésével, valamint szájon át szedett, vagy muscularis injekciós fájdalomcsillapítással. Ha a vizsgálat során kifejezett nyomásérzékenységet találunk, akkor érdemes szteroidos –lidocainos helyi célzott injekciós kezelést is alkalmazni, illetve nagyon jó hatású az akupunktúra és a GUNA bioterápiás  ischial injekció alkalmazása az ideg lefutása mentén. Makacs esetekben ischias  infúziós kezelést is lehet alkalmazni, általában 5 alkalommal”- mondja dr. Arnold Dénes MsC, a FájdalomKözpont fájdalomspecialistája.

Kapcsolódó cikkek, melyek érdekelhetik Önt

 

Téma szakértője

Dr. Arnold Dénes Arnold MSc

sebész, fájdalomspecialista, PRP és hialuronsav szakértő, neurálterápia-, akupunktúra-, HKO/TCM szakorvosa, minősített szakoktató

  • Specialitások:
    • PRP terápia
    • Krónikus mozgásszervi fájdalmak
    • Hátfájdalom
    • Nyaki fájdalom
    • Hosszú ideje fennálló fájdalmak
    • Holisztikus szemlélet
    • Keleti és nyugati orvoslás ötvözése
    • Kollagen injekció és hialuronsav injekció szakértő
     
  • Kapcsolódó orvos válaszol bejegyzésünk

    Üdvözlöm Önöket! Kérdésem a következő lenne. LCA plasztikát, keresztszalag műtétet hajtottak végre rajtam 6 évvel ezelőtt. Múlt héten ugyanezt a térdemet arthroscopos műtéttel operálták porcleválás miatt. Továbbá: az LFC-n körülírtan II-fokú chondromalatiát találtak. A főorvos úr azt javasolja, hogy porc injekció kúrát folytassunk, ami 3 db injekcióból áll, ára 21.000 Ft/db, ami azért nem kevés sajnos. 38 éves vagyok és aktívan egyesületben sportolok, labdarúgás. Csak porcerősítő szedése mennyire segíthet a továbbiakban? Picit sokallom az összeget az injekcióra. Mennyire lehet hatásos? Nem tudom, hogy valóban megérné-e a kifizetett összeg az injekciókra, ha lehet inkább kerülném. Köszönöm válaszukat! üdv Huszl Tamás
    Tisztelt Uram ,

    Az Ön kórtörteneteben LCA plasztikai , ill. porclevalas es LFC chondromalatia ( Gr . II .) szerepel, es Ön aktív sportoló .

    Teljesen egyet értek az Önt operáló Kollégával , a hialuronsav - injekció - kúra ugyanis növeli az ízületi porc rugalmasságát , és a sérülésekkel szembeni ellenálló képességet .
    Segíti továbbá a a nagy teherviselő ízületek ( térd ) normális és fájdalommentes funkcióját kenő és ütéselnyelő tulajdonságai miatt ( ún. Viszkoelaszticitás )
    Azt a javaslom a "haszon / kockázat - elvét " kezelő orvosaval beszéljék meg.

    A szájon át alkalmazott készítmények is hatásosak lehetnek hosszu tavon ( megfelelő felszivodas esetén ! ) de az Ön esetében -kórtörténet - egyesületi labdarúgó - az injekciós kúra hatékonyabb megítélésem szerint.


    Tisztelettel ,

    DR . ARNOLD Dénes ARNOLD MSc.
    Sebesz szakorvos
    Fajdalomspecialita
    Huszl Tamás

    Dr. Arnold Dénes Arnold MSc

    Fájdalom specialista

    Kapcsolódó oldalak

    Páciensek mondták

    Hihetetlen szaktudás

    Első alkalommal voltam Önöknél, maximális kedvességet, figyelmet, tájékoztatást kaptam és rendkívül jól eső tapasztalat volt a Doktor úr kedélyessége, humorérzéke az érezhetően hihetetlen tudása és tapasztalata mellett.
    Dr. Arnold Dénes Arnold MSc
    Dr. Arnold Dénes Arnold MSc
    sebész, fájdalomspecialista, PRP és hialuronsav szakértő, neurálterápia-, akupunktúra-, HKO/TCM szakorvosa, minősített szakoktató

    Kapcsolódó videók